Zpráva o průběhu soustředění talentovaného žactva 26. až 27. května 2007-05-30

Všichni pozvaní žáci s trenéry měli sraz v sobotu v 9,30 hodin před ZŠ Milady Horákové. Po ubytování v tělocvičně byl hromadný odjezd na první trénink na mapu Dehetník.V úvodu jsme pěkně zmokli, pak ale vykouklo sluníčko a mohlo se začít běhat. První trénink byl hromadný start prvních úseků podle kategorií. Tento trénink nebyl měřen, zapisovalo se pořadí, v jakém přiběhli jednotliví závodníci do cíle. Tabulka s výsledky je v příloze. Byly připraveny čtyři okruhy, kat. H12, H14 a D14 běžely po dvou okruzích, kat. D12 měla připraven speciální dvoukolový okruh.

Po ukončení tréninku již pěkně pálilo slunce a přesunuli jsme se na pláž u řeky Orlice, obec Krkovice, kde jsme měli pauzu na oběd a na koupání. Parádní místo, kde jsme byli sami a děcka se osvěžily.

Během naší siesty u řeky odjeli trenéři roznést odpolední štafety na mapu Bělečský potok. Když se vrátili, odjeli jsme postupně všichni na místo startu. Zrovna tam probíhal cyklistický závod, takže děti mohutně fandily. Později jsme se dozvěděli, že mezi závodníky byla i Martina Sáblíková, ale stejně bychom ji nepoznali, protože měli všichni přílby.

Odpolední štafety proběhly bez komplikací, časově jsme vše stihli, i když to je vždy problém štafet, že tam může někdo zůstat déle a všechno se zdrží. Jako první startovali H14, předávali H12, dále D12, D14 a nakonec znovu H14. Všechny čtyři úseky měly stejnou trať Pátý úsek H 14 se běžel v průběhu závodu štafet a časy se přičítaly ke konečnému času štafety. Je zajímavé porovnat si jednotlivé časy mezi kategoriemi. Trať byla postavena tak, aby D12 mohly obíhat po cestách a ostatní to stříhat lesem.Výsledky tréninku jsou opět v příloze.

Po ukončení štafet jsme se přesunuli do Hradce na večeři – polévka, přírodní řízek, hranolky, obloha, kofola, zákusek. Hlad nikdo neměl. Večer jsme měli k dispozici tělocvičny ke hrám. Před spaním proběhla porada a náhled do další přípravy před MČR družstev a také představa odjezdu, ubytování a dalších informací ohledně MČR družstev v Opavě.

V noci jsme všichni spali a ráno v 8,15 hodin byl odjezd na kraják do Dobrušky. Pěkné soustředění.