Zhodnocení MČR žákovských výběrů 2006

 

Letos jsme se opět stali MISTRY České republiky. Naše áčko zvítězilo s přehledem, který byl trenéry očekáván z důvodu velmi dobrého složení tohoto družstva. Vždy za jménem bude v závorce uvedeno pořadí času na úseku, aby bylo jasné, že v áčku to zaběhli všichni. To, že byl Jindra Handl až osmý neznamenalo nic, protože přiběhl s prvním balíkem. Složení vítězného družstva: Jindra Handl SRK (8), Eliška Fundová SHK (2), Radek Dvořáček VAM (5), Markéta Novotná PHK (1), Klára Procházková LPU (2), Jan Grundmann LTU (1), Tereza Novotná PHK (2) a Jan Petržela LTU (1). Vítězství bylo rozhodnuto od čtvrtého úseku, kdy Markétka zaběhla skvěle a náskok se již pak jen zvyšoval. Děvčata z 5. a 7. úseku nebyla se svým výkonem spokojena, ale nijak to neovlivnilo pořadí áčka a zaslouženě zvítězilo a všichni si ozdobili krk zlatou medailí. Čas celkem: 224,57.

 

Béčko na tom bylo velmi dobře a drželo se v čele společně s áčkem a déčkem až do čtvrtého úseku, kde Lenka ztratila a ostatní již doháněli. Ale podařilo se to a díky tomu, že soupeři neměli všechny kontroly, bylo z toho nakonec druhé místo a stříbrná medaile. Složení druhého úspěšného družstva: Olda Kos LPU (6), Katka Kamenická PHK (1), Ondra Kamenický PHK (4), Lenka Svobodová LTU (10), Eliška Kulhavá SRK (6), Jakub Šmejc SJC (8), Karolína Teplá SHK (4) a Jan Mikulecký PHK (4). Čas celkem: 259,27.

 

Céčko bylo v nevýhodné pozici, protože Jakub přiběhl se ztrátou a z tohoto družstva se pod desátý čas dostali jen dva – Martin a Hanka, takže nebyl lepší výsledek možný. Složení družstva: Jakub Janata JIL (11), Nikola Kochová SJC (15), Martin Norbert JIL (9), Aneta Sedloňová SNA (14), Terka Vojtíšková LPU (14), Ondra Mašek SRK (11), Hanka Reslová SRK (6) a Jan Smitka SHK (11). Konečným výsledkem bylo deváté místo s časem celkem: 290,22.

 

Déčko bylo na začátku velmi nadějně rozběhnuté. Velkým překvapením byl výkon Štěpána, který byl zařazen jako náhradník a zaběhl první čas na úseku. První tři úseky byly úplně v čele a čtvrtý úsek byl stále ještě v kontaktu na medailové pozice. Bohužel Lenka na pátém úseku tam byla 60 minut a bylo rozhodnuto, družstvo skončilo na desátém místě s celkovým časem 292,49. Složení družstva: Tomáš Kos LPU (6), Lenka Knapová LPU (6), Štěpán Kučera STH (1), Klárka Novotná PHK (12), Lenka Staňková LPU (20), Vít Jiroušek SRK (13), Iveta Kociánová SHK (14) a Adam Chloupek SJC (10).

 

V roce 2007 proběhnou obvyklé akce talentovaného žactva – jarní testování, jarní mapové soustředění, podzimní mapové soustředění a účast na MČR 2007, kde bychom rádi byli již v sobotu na štafetách, aby se děti  (stejně jako letos) proběhly terénem a tak se připravily na neděli – a zkusíme to zase vyhrát. Již však bez některých dlouholetých členů žákovského výběru, kteří odchází bojovat v dorosteneckých kategoriích za své oddíly. Jsou to:

Tereza Novotná a Jan Mikulecký z PHK

Karolína Teplá, Iveta Kociánová a Jan Smitka ze SHK

Hanka Grundmannová a Jan Petržela  z LTU

Jindra Handl ze SRK a Jakub Janata a Jirka Charvát z JIL

Děkujeme jim za skvělou reprezentaci oblasti a jejich trenérům za výbornou přípravu mladých talentů.

V roce 2006 se aktivně podíleli na práci se žákovským výběrem oblasti trenéři Vlaďka Víchová a Renata Čermáková z LPU, Iva Mádlová a Milan Gazdačko ze SHK, Dana Peremská ze SRK a Pavel Petržela z LTU. Moc děkujeme a zachovejte nám přízeň i v roce 2007.

 

                                                                                        Marcela a Radek Kubíčkovi