Zhodnocení MČR žákovských výběrů 2005

 

Letos se nám podařilo opět zvítězit a získat titul Mistra České republiky v kategorii oblastních výběrů. K tomu jsme získali také 3. místo, 5. místo a 12. místo.

V družstvu A – Mistři – Petržela Jan (LTU), Kubátová Zuzka (VRL), Kos Olda (LPU), Pohlová Aneta (SRK), Havlíčková Nikola (JIL), Chloupek Adam (SJC), Chmelařová Míša (SHK) a finišmen Procházka David (LPU). Zde prokázali zkušenost všichni, kromě nováčků Oldy a Anety. Naopak nováček Adam naprosto splnil očekávání trenérů. Olda v pytlíku – mohutně povzbuzován kamarády – proletěl lesíkem a hledal kontrolu jinde. Aneta neměla nijak špatný čas (6. na úseku), ale také trochu ztratila. Musíme počítat s tím, že někdo z osmi členů družstva udělá chybu. Ostatních 6 členů běželo jako vítr a áčko zaslouženě získalo mistrovský titul. První čas na úseku měli: Honza a Zuzka, druhý čas na úseku měli: Nikola, Adam a David a třetí čas na úseku měla Míša.

V družstvu B – Bronzoví – Kamenický Jakub (PHK), Říčařová Žaneta (SRK), Grundman Jan (LTU), Novotná Markéta (PHK), Procházková Klára (LPU), Smutný Šimon (VAM), Kosová Denisa (SRK) a finišmen Chmelař Lukáš. Měli velké šance na stříbro a to zejména díky skvěle obsazené kategorii D12, kde obě závodnice měly nejlepší čas na úseku. Bohužel se nepodařilo náskok udržet ze dvou důvodů: Šimon chyboval a soupeři měli finišmena Ondru Kantora, o hlavu většího než Lukáš. Takže ho doběhl a předběhl. Opět opakuji musíme počítat s tím, že někdo z osmi členů družstva udělá chybu. První čas na úseku měly Markéta a Klára, třetí čas na úseku měl Lukáš, pátý čas na úseku měli: Jakub, Honzík a Denisa.

V družstvu C – Pátí – Stulík Matěj (SHK), Lamichová Martina (PHK), Kos Tomáš (LPU), Fundová Eliška (SHK), Reslová Hanka (SRK), Provázek Jirka (SHK), Novotná Tereza (PHK) a finišmen  Kobrle Aleš (JIL). Také toto družstvo mělo velké šance na medaili, protože ve hře byli až do čtvrtého úseku zásluhou prvních čtyř borců a zejména Elišky. Bohužel zde opět Hanka chybovala a finišmen také nezaběhl závod roku, takže z toho nakonec bylo páté místo. Ale chápete, že do pátého místa má Východočeská oblast T Ř I družstva? Druhý čas na úseku měli: Matěj a Eliška, čtvrtý čas na úseku měl Tomáš, šestý čas na úseku měla Terezka.

V družstvu D – Dvanáctí – Funda Jan (SHK), Kociánová Iveta (SHK), Kamenický Ondra (PHK), Knapová Lenka (LPU), Kamenická Katka (PHK), Maňák Matěj (PHK), Teplá Kája (SHK) a finišmen Handl Jindra (SRK). V tomto družstvu byli zařazeni již dva náhradníci v kategorii H12, která se nám letos sypala. Zde naprosto nejlépe zaběhla Kája, která měla nejlepší čas na úseku a dobře běželi rozbíhač Honza a Katka, oba měli pátý čas na úseku. Ostatní se snažili, jak to šlo. Finišmen Jindra udělal úplně stejnou chybu jako Olda z áčka. Mohutně povzbuzován na diváckém úseku proletěl lesíkem a uháněl k Neumětelům. Inu zkušenost je zkušenost.

Do dorostu nám  odchází valná většina zúčastněných čtrnáctek – Zuzka, Míša, David, Jakub, Žaneta, Denisa, Lukáš, Matěj, Martina, Aleš a Honza. Přejeme všem hodně úspěchů v dorosteneckých soubojích a krásné chvíle při reprezentaci svých oddílů v dorosteneckých družstvech. A možná, že některé uvidíme i na mezinárodních utkáních v barvách České republiky tak, jak vídáme jejich starší kamarády, kteří také prošli žákovským výběrem Východočeské oblasti.

Děkujeme za pomoc všem trenérům žáků v oblasti, kteří se celý rok věnují dětem a kterým je odměnou právě úspěch jejich svěřenců. Děkujeme Ivě Mádlové za zajišťování soustředění talentovaného žactva. Na jaře se zase uvidíme na testování v Hradci Králové a dobře se připravíme a zase to zkusíme v roce 2006 VYHRÁT a být MISTŘI!!!

 

                                                                             Marcela a Radek Kubíčkovi