Elektronický archiv Mladé Fronty DNES spravovaný společností NEWTON Information Technology, s. r. o.

Datum: 06.12.2000
Autor: (kli)
Zdroj: Mladá fronta DNES

Na Verandě se běželo v rekordních časech

C h o c e ň - Na osmém ročníku lesního krosu Malá cena Velké verandy v Chocni překonali vítězové obou hlavních kategorií traťové rekordy. Hradecký závodník Petr Losman zdolal trať dlouhou 4,3 kilometrů se značným převýšením za 15:25 minuty, a zlepšil tak svůj vlastní dosavadní nejlepší čas z loňského roku o 22 sekund. "Běželo se mi skvěle. Na trati mi dost pomohl Libor Zřídkaveselý, kterého jsem doběhl o patnáct vteřin a dva kilometry jsem se pak vezl za ním," zhodnotil svůj výkon Losman. O druhém místě rozhodla pouhá sekunda - o tu byl rychlejší holický Miloš Kratochvíl než Michal Šmíd z AFK SKP Pardubice. Libor Zřídkaveselý z brněnských Žabovřesk skončil čtvrtý. Také v kategorii žen padl dva roky starý traťový rekord Marty Štěrbové. Postarala se o to pardubická atletka Marta Vlčovská, která se přiblížila k dvacetiminutové hranici. Ona i Losman však podotýkají, že podmínky k překonání dosavadních nejlepších časů byly letos téměř ideální. "Až na jeden úsek nebyla trať na rozdíl od loňského roku vůbec rozbahněná," objasnila vynikající časy Vlčovská. Druhá v ženách skončila závodnice OK 99 Hradec Králové Lucie Melounková, třetí dorostenka pardubické Lokomotivy Martina Dočkalová. Výborný výkon podal v kategorii mužů nad 40 let Jiří Čivrný z Liberce, který v absolutním pořadí mužů skončil na pátém místě necelou minutu a půl za Losmanem. "Tento kros jsem letos běžel poprvé a překvapilo mě, jak je náročný. Se svým výkonem jsem ale spokojen," prohlásil vítěz mladších veteránů. Skvěle také běžela teprve čtrnáctiletá Jana Juračková z Lokomotivy Pardubice, která časem 23:32 zvítězila v kategorii žákyň a v absolutním pořadí žen obsadila vynikající šesté místo.

Výsledky - Muži: 1. Losman (OK 99 Hradec Králové) 15:25, 2. Kratochvíl (Holice) 16:00, 3. Šmíd (AFK SKP Pardubice) 16:01.

Ženy: 1. Vlčovská (AC Pardubice) 20:01, 2. Melounková (OK 99 Hradec Králové) 21:13, 3. Dočkalová (Loko Pardubice) 22:19.

Žáci: 1. Bolech (Loko Pardubice) 20:17.

Dorostenci: 1. Zvěřina (OK 99 Hradec Králové) 17:39.

Muži nad 40 let: 1. Čivrný (Slavia Liberec) 16:53.

Muži nad 50 let: 1. Červ (Iscarex Česká Třebová) 19:56.

Žákyně: 1. Juračková (Loko Pardubice) 23:32.

Dorostenky: 1. Škodová (KOB Choceň) 23:06.

Ženy nad 40 let: 1. Novotná (Club 21 Letohrad) 24:33.